| STUROVO.ORG | Reality trovo | sturovo.sk | Mapa strnky  
Hlavné menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
Názory - Vélemények
Regióny - Régiók
Kultúra - Kultúra
Školstvo - Iskolaügy
Turistika - Turizmus
História - Történelem
Ekonomika - Pénzügy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Šport - Sport
Manuál
Partneri píšu
Sme Online
Felvidék ma
Autorské práva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

Štúrovo a okolie - Párkány és vidéke
Kitüntették a véradókat
Hodnotenie / rtkels: / 0
Utorok, 26.jna 2012 - 08:24 hod.
obrázok

Párkányban évről-évre növekedik a véradók száma, júniusban harmadízben tüntették ki a legaktívabbakat.

Cel lnok...
 
Psie nariadenie v Štúrove
Hodnotenie / rtkels: / 0
Utorok, 26.jna 2012 - 08:22 hod.

Štúrovské mestské zastupiteľstvo na svojom poslednom zasadnutí regulovalo spôsob držania psov. Stále viac sťažností prichádza na nesprávne venčenie domácich miláčikov, na povaľujúce sa psie výkaly, na neustále nočné štekanie. Je ale potrebné zdôrazniť, že nie všetci majitelia psov sú rovnakí. Pozrime sa teda, ktoré sú nové povinnosti vlastníkov psov podľa nového nariadenia.

Cel lnok...
 
Kutyás rendelet Párkányban
Hodnotenie / rtkels: / 0
Utorok, 26.jna 2012 - 08:21 hod.
obrázok

Párkány képviselő-testülete legutóbbi testületi ülésén a kutyatartás módját regulázta. Egyre több panasz érkezik a házi kedvencek helytelen sétáltatására, az össze-vissza heverő kutya piszokra, az éjjel szüntelenül ugató kutyákra. Fontos azonban kihangsúlyozni, hogy nem minden kutyatartó egyforma. Nézzük hát, mi a gazdik felelőssége az új rendelet szerint.

Cel lnok...
 
„Noty“ strážcu mosta
Hodnotenie / rtkels: / 0
Utorok, 26.jna 2012 - 08:15 hod.

Veľa vody pretieklo Dunajom od roku 2004. Prví strážcovia mosta vtedy obsadili svoju rezidenciu v budove na ul. Pri colnici č. 2, aby vytvorili v kontexte človek – umenie, človek – krajina, človek – človek to nepolapiteľné niečo, čomu sa hovorí duch miesta. Toto miesto v apríli prijalo už 22. strážcu mosta v osobe hudobnej skladateľky Krisztiny Megyeri z Budapešti.

Cel lnok...
 
Čitateľský list: téma Sobieskeho ulica
Hodnotenie / rtkels: / 0
Utorok, 26.jna 2012 - 08:13 hod.

Nedávno sa do rúk redakcie dostal čitateľský list. Autor listu sa sťažuje na stav úseku Sobieskeho ulice (úsek od kultúrneho domu). Uverejňujeme jednotlivé časti listu.“Kedy môžeme očakávať rozhlas, poriadny, použiteľný chodník na oboch stranách cesty, ktorý neobsadia autá stavebných firiem? Roznášanie reklamných letákov by sme si prosili aj mimo obdobia prichádzajúcich volieb. Sľuby plynule prichádzajú. Nedá sa všetko zakrývať tým, že keď sa dostavia Sobieski rezidencia, opeknie aj ulica, pretože to potrvá ešte dobrých pár rokov. Udržiavať a rekonštruovať netreba len sídliská a ich okolie! Je ľahké nasťahovať sem ľudí s horším sociálnym postavením. Ešte viac zničia obraz ulice, ukradnú všetko s čím sa dá hýbať, dane a za odpad neplatia, pritom denný cirkus je garantovaný. Aký obraz ponúka ulica tomu, kto sa tam práve prechádza? Život je aj za kultúrnym domom, ba aj nižšie! Týmto listom by som chcel upozorniť na podobné problémy!“
Cel lnok...
 
Olvasó levél: terítéken a Sobieski utca
Hodnotenie / rtkels: / 0
Piatok, 22.jna 2012 - 09:31 hod.
obrázok

Nemrégiben egy olvasói levelet kapott kézhez szerkesztőségünk. A levél szerzője a Sobieski utca egyes szakaszának (mely a kultúrház után következik) az állapotára panaszkodott. Az alábbiakban a levél némely részeit közöljük. „Mikorra várható hangszóró, rendes, járható járda mind a két oldalon, melyet a házépítők nem foglalnak el autóparkolónak? A reklámújságok rendszeres kihordását nemcsak akkor kérjük, amikor választások jönnek, és arra hívják fel a figyelmünket. Ígérgetések folyamatosan vannak. Azzal pedig nem lehet takarózni, hogy mire kiépül a rezidencia, megszépül az utca, mert az még jó pár évet jelent. Nemcsak a lakótelepek környékét kell rendben tartani, felújítani! A rosszabb szociális helyzetűeket könnyű ide beköltöztetni. Még inkább tönkreteszik az utca látképét, ellopják, ami mozdítható, adókat, szemétdíjat nem fizetnek, a napi cirkusz pedig garantált. Milyen látványt nyújt az utca egy olyan személy számára, aki éppen erre sétál? A kultúrház után, sőt még annál lejjebb is van élet! Ezzel a levéllel szeretném felhívni a figyelmet az ilyen problémákra!"

Cel lnok...
 
Whisky esővízzel - Whisky s dažďovou vodou
Hodnotenie / rtkels: / 1
tvrtok, 03.mja 2012 - 15:20 hod.
obrázok

2012. május 13, 19.00, Komáromi Jókai Színház, belépő: elővételben 8 €, helyszínen 10

13. máj 2012, 19.00, Jókaiho divadlo v Komárne, vstupné 8 € (predpredaj), 10 € (na mieste)

 
Új munkahelyek: 2013-ban
Hodnotenie / rtkels: / 2
tvrtok, 03.mja 2012 - 15:03 hod.
obrázokAz egykori párkányi papírgyár és energiatermelő blokk új tulajdonosa a BioEner cég lett, mely a Smurfit Kappa Štúrovo Rt. nevet Párkányi Ipari Park Rt.-vé változtatta. Az új vállalat szlovákiai és külföldi cégekkel is tárgyal, melynek eredményeképpen legkorábban 2013 elején alakulhatnak új munkahelyek.
Cel lnok...
 
Dnešný deň

Sobota, 22.jna 2024
as: hodn

Dnes m meniny: Paulna
Zajtra m meniny: Sidnia

Kalendár udalostí
« < Jn 2024 > »
N P U S P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Očakávané udalosti
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Vyhľadávanie
  Hľadať na stránke
Prihláste sa
Počasie

In-počasie
Anketa
Kam sa chystáte tento rok na dovolenku?
 
Kurzový lístok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes
mod_vvisit_counterVčera
mod_vvisit_counterTento týždeň
mod_vvisit_counterTento mesiac
mod_vvisit_counterCelkom1