| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu
Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

Hogy a kocsinknak sem legyen oka a panaszra PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 0
SlabéVynikajúce 
Nedeža, 14.decembra 2008 - 08:22 hod.

Ha az időjárás jelentésekben lehet egy kicsit is hinni, az elkövetkező hetekben már napközben sem kúszik 15 fok fölé a hőmérő higanyszála. A lehülés nem csak az élőlényekre, hanem az autókra és más gépjármĹąvekre is nagy hatással van. Mindezért nem árt felkészíteni, átállítani a közlekedési eszközeinket a lehülésre.

Az általános tudnivalókkal nagy valószínĹąséggel minden autó tulajdonos tisztában van. A biztonság kedvéért azonban nem árt azokat átismételni, hiszen ha valamelyik fontos lépést  kihagyjuk, annak a kocsink állapota, és mi magunk is megisszuk a levét.

 

Az egyik legtöbbet hangoztatott kötelesség a téli abroncsok felszerelése. Fontos, hogy jó állapotú, megfelelő bordázatú, repedésektől mentes falú legyen a gumi – a téli közlekedés során minden tapadási felületre szükség van (ez különösen igaz az orrmotoros és hátsó kerék hajtású gépjármĹąvekre). Nem elég, ha csak a hajtott tengelyt szereljük fel: a megfelelő teljesítmény és optimális biztonság eléréséhez az autó mindegyik kerekének a cseréje szükségeltetik. A mínuszok előtt szükséges az ablakmosó és a hĹątőfolyadék fagyállóval való feltöltése is. Fontos tudnivaló, hogy a fagyállót nem szabad közvetlenül az ablakmosótartályba, vagy a hĹątőrendszerbe tölteni. Használat előtt desztilált vízzel a megfelelő arányban kell összekeverni azt - ellenkező esetben károsíthatja a rendszer egyes elemeit. A folyadék, melynek hatásfokát szervizekben, benzin kutakon is le tudjuk ellenőrizni, nem csak a víz megdermedésének a megakadályozására kiválló: védi a koróziótól a fém alkaltrészeket, gátolja a vízkőképződést, és emeli a víz forráspontját is. CélszerĹą az ablaktörlő lapátok ellenőrzése is, hiszen télen  keményebb feladatok várnak rájuk. Éjszakára egyébként érdemes kihajtani őket, mindezzel megakadályozzuk azt, hogy a szélvédőre fagyjanak.

 

Az akkumlátorok vizsgálatáról sem szabad megfeledkezni, szükség esetén pedig fel kell töltetni azokat. A fentiket a kellő berendezések jelenlétében akár otthon is meg lehet csinálni. A téli hónapokban a szokásosnál is fontosabb szerepet töltenek be a lámpák és az irányjelzők, így azok átnézéséről sem szabad megfeledkezni. A sáros, latyakos időszak hamar kikezdi a karosszériát, ezért nem árt felkészülni annak védelmére sem. A téli körülmények miatt sok só és sós víz halmozódik fel az utakon, ezeket a lehető leghamarabb le kell a kocsiról mosni (ennek magában kell foglalni az alváz mosást is). Végezetül pedig hasznos, ha az elkövetkező időszakban jégkaparót, jégoldót és hóláncot is tartunk a kocsinkban.  
 
Dneťný deň

Utorok, 26.mája 2020
Čas: hodín

Dnes má meniny: Dušan
Zajtra má meniny: Iveta

KalendĂĄr udalostĂ­
« < Máj 2020 > »
N P U S Š P S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes87
mod_vvisit_counterVčera569
mod_vvisit_counterTento týŞdeň656
mod_vvisit_counterTento mesiac54526
mod_vvisit_counterCelkom3443807