| STUROVO.ORG | Reality Őt˙rovo | sturovo.sk | Mapa strßnky  
Hlavn├ę menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
N├ízory - V├ęlem├ęnyek
Regi├│ny - R├ęgi├│k
Kult├║ra - Kult├║ra
Školstvo - Iskolaügy
Turistika - Turizmus
Hist├│ria - T├Ârt├ęnelem
Ekonomika - P├ęnz├╝gy
Zahrani─Źie - K├╝lf├Âld
Prechod na Euro
Šport - Sport
Manuál
Partneri p├ş┼íu
Sme Online
Felvid├ęk ma
Autorsk├ę pr├íva

Publicistick├ę ─Źl├ínky uverejnen├ę na tomto port├íli s├║ chr├ínen├ę autorsk├Żm z├íkonom. Z toho vypl├Żva, ┼że je nepr├şpustn├ę ani v origin├ílnej podobe, ani v prepise, ani v ─Źastiach tieto ─Źl├ínky uverejni┼ą v in├Żch m├ędi├ích. Taktie┼ż je nepr├şpustn├ę pou┼żi┼ą s komer─Źn├Żm ├║─Źelom tieto ─Źl├ínky na ─Ćal┼íie spracovanie, alebo ulo┼żi┼ą ─Źl├ínky v po─Ź├şta─Źoch ÔÇô okrem pr├şpadov s├║kromn├ęho pou┼żitia. Na ─Ćal┼íie pou┼żitie ─Źl├ínkov je potrebn├Ż v ka┼żdom pr├şpade p├şsomn├Ż s├║hlas vydavate─ża!

A port├ílon felhaszn├ílt publicisztikai anyagok szerz┼Ĺi jogv├ędelem alatt ├íllnak. Tilos azokat ak├ír eredeti, ak├ír ├ít├şrt form├íban b├írmilyen m├ędiumban k├Âz├Âlni vagy tov├íbbadni, r├ęszben vagy eg├ęszben sz├ím├şt├│g├ępen t├írolni ÔÇô a szem├ęlyes ├ęs nem kereskedelmi felhaszn├íl├ís eseteinek kiv├ętel├ęvel. A cikkek tov├íbbi felhaszn├íl├ís├íra minden esetben a kiad├│ ├şr├ísbeli enged├ęly├ęre van sz├╝ks├ęg!

─îakaj├║c na verejn├ę obstar├ívanie PDF TlaŔiŁ E-mail
Hodnotenie / ╔rtÚkelÚs: / 0
SlabÚVynikaj˙ce 
Piatok, 05.oktˇbra 2012 - 13:35 hod.
obr├ízokOh─żadne rekon┼ítrukcie N├ínanskej cesty a vybudovania kruhov├ęho objazdu znovu rozhodovali na septembrovom zasadnut├ş mestsk├ęho zastupite─żstva. V zmysle toho sa nerozhodn├║ o sp├┤sobe financovania ve─żkej gigainvest├şcie a┼ż dovtedy, k├Żm sa neuskuto─Źn├ş verejn├ę obstar├ívanie, ktor├ę po─Ź├şta s kruhov├Żm objazdom a aj s verziou bez kruhov├ęho objazdu. Iba po t├Żchto v├Żsledkoch rozhodne zastupite─żstvo o tom, ak├║ ve─żk├║ p├┤┼żi─Źku si ┼át├║rovo zoberie na uskuto─Źnenie.   
V r├ímci interpel├ície poslancov sa Zolt├ín Csepregi op├Żtal, pre─Źo skoro po─Źas cel├ęho leta smrdela mestsk├í kanaliz├ícia, a ─Źi s├║ inform├ície o tom, ┼że kedy a ako ─Źasto je syst├ęm ─Źisten├Ż? Prim├ítor s─ż├║bil p├şsomn├║ odpove─Ć do tridsiatich dn├ş. Poslanec L├íszl├│ Szigeti tlmo─Źil ┼żiados┼ą obyvate─żov, pod─ża ktorej obyvate─żov ulice Pet┼Ĺfiho ru┼í├ş to, ┼że prev├ídzka zbern├Żch surov├şn sa za─Ź├şna u┼ż r├íno o siedmej. Nedal by sa za─Źiatok pracovnej doby posun├║┼ą na ├┤smu hodinu? Mesto bude jedna┼ą s firmou. Poslanec Jozef Slab├ík upozornil, ┼że na niektor├Żch ├║sekoch ulice Sobieskeho je vysok├í burina a ┼żiada doty─Źn├Żch, aby konali vo veci. Poslanky┼ła Andrea Vitk├│ov├í sa s┼ąa┼żovala, ┼że koncom j├║la, za─Źiatkom augusta po─Źas v├şkendov na Pe┼íej z├│ne a v centre mesta zhaslo verejn├ę osvetlenie u┼ż o tri┼ítvrte na desa┼ą, ─Źo je v turistickej sez├│ne ve─żmi ru┼íiv├ę. Poslanky┼ła kritizovala aj to, ┼że mestsk├ę toalety s├║ zriedka otvoren├ę. Aj na to sa s┼ąa┼żuj├║ hostia. Imre Nagy, z├ístupca AVE, reagoval nasledovne: ÔÇ×Verejn├ę osvetlenie viackr├ít kontrolovali, vo veden├ş nena┼íli ┼żiadnu chybu. Po spom├şnanej omin├│znej situ├ícii sa to u┼ż neopakovalo. Na obsluhu Pe┼íej z├│ny dali do pohotovosti elektrik├íra. ─îo sa t├Żka otv├íracej doby mestsk├Żch toaliet, s├║ otvoren├ę na z├íklade zmluvy AVE s mestom, a to upravuje aj v├şkendov├║ otv├íraciu dobu. Sviatky zmluva nepredpisuje, nie s├║ zahrnut├ę. Pred─║┼żen├í otv├íracia doba je platn├í po─Źas mestsk├Żch podujat├ş.ÔÇť Prim├ítor J├ín Oravec ozn├ímil, ┼że mesto na bud├║ci rok objedn├í otv├íraciu dobu tak, aby sa toalety mohli pou┼ż├şva┼ą po─Źas v├şkendov, sviatkov, ┼ít├ítnych sviatkov a viac prihliadnu aj na turistick├║ sez├│nu. Poslanec Attila Lengyel sa sp├Żtal, kedy za─Źn├║ s realiz├íciou cyklistickej cesty na ulici Sv. ┼átefana. Ako vysvitlo, v s├║─Źasnosti prebieha verejn├ę obstar├ívanie na pr├şpravu projektu. Hotov├Ż bude za─Źiatkom okt├│bra.   
Vo veci mestsk├ęho rozpo─Źtu prim├ítor poznamenal, ┼że ┼át├║rovo stoj├ş finan─Źne dobre. Pr├şjmy prevy┼íuj├║ v├Żdavky aj preto, lebo tie, ke─Ć sa len d├í, zadr┼żia. Z├írove┼ł je ─Źinnos┼ą v┼íetk├Żch  mestsk├Żch organiz├íci├ş zabezpe─Źen├í.   
Aj ke─Ć po j├║lovom zasadnut├ş samospr├ívy sa v pr├şpade obnovy N├ínanskej cesty a v├Żstavby kruhov├ęho objazdu o─Źak├ívala ve─żk├í diskusia, zastupite─żstvo a prim├ítor na septembrovom zasadnut├ş za─Źali rozobera┼ą t├ęmu prekvapivo hladko a rozv├í┼żne. Finan─Źn├í komisia bola proti v├Żstavbe kruhov├ęho objazdu, komisia spr├ívy mestsk├ęho majetku tie┼ż neprijala zv├Ż┼íenie p├┤vodnej ─Źiastky 852 tis├şc eur investi─Źnej polo┼żky o ─Ćal┼í├şch 50 tis├şc eur. Komisia v├Żstavby taktie┼ż zamietla, aby sa n├íklady zv├Ż┼íili na viac ako 900 tis├şc eur (a to navy┼íe z ├║veru, pozn├ímka redakcie). Komisia navrhla, aby ┼át├║rovo vyp├şsalo verejn├ę obstar├ívanie na projekt s v├Żstavbou kruhov├ęho objazdu a bez kruhov├ęho objazdu. O sp├┤sobe financovania sa rozhodn├║ po konkr├ętnych v├Żsledkoch verejn├ęho obstar├ívania. Mestsk├í rada a zastupite─żstvo prijalo v skuto─Źnosti toto rozhodnutie na septembrovom zasadnut├ş. Prim├ítor J├ín Oravec si mysl├ş, ┼że je to korektn├Ż kompromis. Pod─ża mestsk├ęho ├║radu po uskuto─Źnen├ş verejn├ęho obstar├ívania sa n├íklady na projekt zn├ş┼żia. Prim├ítor ozn├ímil aj to, ┼że na uskuto─Źnenie projektu vy─Źlen├ş mesto peniaze a┼ż  z bud├║coro─Źn├ęho rozpo─Źtu. Hlavn├ę je to, ┼że nebudeme vych├ídza┼ą z te├│ri├ş a abstraktn├Żch ─Ź├şsiel, ale po uskuto─Źnen├ş verejn├ęho obstar├ívania elektronickou registr├íciou sa budeme m├┤c┼ą konkr├ętne rozhodn├║┼ą, ─Źi sa rekon┼ítrukcia N├ínanskej cesty uskuto─Źn├ş bez alebo s kruhov├Żm objazdom. J├ín Oravec sa pre na┼íe noviny vyjadril: ÔÇ×Nako─żko mesto dostalo ve─żmi v├Żhodn├║ bankov├║ ponuku, oplat├ş sa na bud├║ci rok v spojitosti s N├ínanskou cestou zam├Ż┼í─ża┼ą nad t├Żm, ─Źi m├í mesto vlo┼żi┼ą vlastn├ę peniaze do projektu, alebo n├íklady kry┼ą iba z ├║veru.ÔÇť  
Na zasadnut├ş zastupite─żstva rozhodli aj o rozdelen├ş financi├ş civiln├Żm organiz├íci├ím a in┼ítit├║ci├ím z fondu dot├íci├ş. Oh─żadne toho ve─ża diskutovali o tom, ak├Żm sp├┤sobom a ako by bolo treba upresni┼ą ┼átat├║t fondu kult├║ry, aby sa v ┼żiadnom pr├şpade nestalo to, ┼że dan├í organiz├ícia, zdru┼żenie, zv├Ąz p├Żta peniaze, ods├║hlasia im ich na konkr├ętne podujatie, ale napriek tomu m├í z podujatia ┼żiadate─ż komer─Źn├Ż, finan─Źn├Ż zisk. Z uveden├ęho d├┤vodu v bl├şzkej bud├║cnosti zmenia ┼ítat├║t kult├║rneho fondu. T├Żkaj├║ci sa materi├íl vr├ítili mestsk├ęmu ├║radu na prepracovanie.  
─Äalej je ist├ę, ┼że sa chyst├í monografia, ktor├í spracov├íva hist├│riu ┼át├║rova a┼ż po koniec dvadsiateho storo─Źia. ─îi na to vyp├ş┼íu liter├írny konkurz, alebo autora, autorov vyber├║ in├Żm sp├┤sobom, e┼íte mestsk├ę zastupite─żstvo nerozhodlo. Komisia kult├║ry na podnet poslanca  Jozefa Slab├íka sa v├í┼żne zaober├í ot├ízkou. Pokrok sa o─Źak├íva na jar bud├║ceho roku. Detsk├ęmu domovu ods├║hlasilo mestsk├ę zastupite─żstvo 1300 eur na Vianoce. Na Majstrovsk├í sveta a Eur├│py r├Żchlostn├Żch motorov├Żch ─Źlnov, ktor├ę sa uskuto─Źnili v ┼át├║rove, ods├║hlasili dot├íciu 2500 eur.
Na zasadnut├ş zastupite─żstva rozhodli aj o zmene ─Źlenov kult├║rnej komisie. Aj do finan─Źnej komisie sa dostala nov├í ─Źlenka. Pod─ża toho s├║ nov├Żmi ─Źlenmi kult├║rnej komisie: Monika Beny├│, Marta Nagy a Zolt├ín Nemes. Novou ─Źlenkou komisie financi├ş a pl├ínovania rozpo─Źtu sa stala Silvia Menyh├írtov├í.  
-buch-
Preklad: gp
 
Dne┼ín├Ż de┼ł

Sobota, 22.j˙na 2024
╚as: hodÝn

Dnes mß meniny: PaulÝna
Zajtra mß meniny: Sidˇnia

Kalend├ír udalost├ş
« < J˙n 2024 > »
N P U S Ő P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
O─Źak├ívan├ę udalosti
Najnovšie správy
Naj─Ź├ştanej┼íie spr├ívy
Vyh─żad├ívanie
  H─żada┼ą na str├ínke
Prihláste sa
Po─Źasie

In-po─Źasie
Anketa
Kam sa chystáte tento rok na dovolenku?
 
Kurzov├Ż l├şstok
Po─Ź├ştadlo n├ív┼ítev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes
mod_vvisit_counterV─Źera
mod_vvisit_counterTento t├Ż┼żde┼ł
mod_vvisit_counterTento mesiac
mod_vvisit_counterCelkom1