| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu

cURL error 35: SSL connect error

Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

FrancĂşzsky strĂĄĹžca mosta z BerlĂ­na PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 0
SlabéVynikajúce 
Pondelok, 03.septembra 2012 - 12:33 hod.
Prišla začiatkom júna a odchádza koncom septembra. Len tri mesiace. Ale aj dovtedy tvorí, činí sa, vytvára kontakty, „stráži most“ – robí svoju robotu. Narodila sa vo Francúzku, žije v Berlíne a robí všade. Diplom získala na Akadémii umenia v Düsseldorfe. Popri samostatných a skupinových výstav je majiteľkou niekoľkých odborných cien a štipendií. Od roku 2006 organizuje workshopy pre stredoškolákov. Vytvára sochy, rôzne objekty, špecifické práce vzhľadom na miesto, videá, performance a fotografie. Ona je 23. strážca mosta, Sandra Riche.

- Vytýčená cesta je pre mňa nič iné ako existenciálne poslanie, ktoré môže byť umenie alebo hocičo iné, čo dáva zmysel pre život. Hľadanie (vlastnej) identity je vždy vo vzťahu k vonkajšiemu svetu, ktorý regulujú pravidlá, predsudky a tabu, čiže rôzne formy kultúrnej normy. Je to príbeh aj o vzťahu k druhému, kde zvádzanie má vždy pachuť z nemožnosti. Napriek tomu by sme nikdy nemali stratiť túžbu po komunikácii smerom k ľudským bytostiam. Vo svojom umení sa vždy usilujem o dvojznačnosť, ktorá apeluje na všetky zmysly a hry s prvkami erotiky. Moje práce sa podobajú na nejaký druh rozprávok, kde otváraním jednotlivých okien sa odhaľuje „starý kus oblečenia.“ Mám rada príbehy o neznámom, o nevedomom a o každodennom živote. Tieto príbehy pripomínajú tragikomickú stránku života, bytia. Rozprávky sa nekončia vždy šťastným koncom. V mojom chápaní neexistujú také veci ako nevinnosť alebo náhoda. Anekdota alebo osobný príbeh, ktoré sa zdajú byť na prvý pohľad bezvýznamné, patria k životnej skúsenosti umelca. Tieto skúsenosti potom využíva buď inštinktne alebo vedome v priebehu svojich prác.
Mnohostranné dielo Sandra Riche odrážajú ceny získané na medzinárodnej scéne. Jej práce v rámci skupinových výstav mohli vidieť od Francúzska cez Nemecko, Švajčiarsko a Belgicko až po Maďarsko. Scény jej samostatných výstav charakterizujú také mestá, ako Berlín, Pforzheim, Basel, Zürich, Mníchov, Frankfurt nad Mohanom, Weimar, či naposledy Lübeck. Ku koncu služobnej doby sa plánuje predstaviť aj štúrovskému publiku a na gymnáziu organizovať workshop pre študentov. Od októbra ju čaká jej zvolená krajina Nemecko.
JĂşlius JuhĂĄsz
 
Dneťný deň

Štvrtok, 06.augusta 2020
Čas: hodín

Dnes má meniny: Jozefína
Zajtra má meniny: Štefánia

KalendĂĄr udalostĂ­
« < Júl 2020 > »
N P U S Š P S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
« < August 2020 > »
N P U S Š P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes
mod_vvisit_counterVčera
mod_vvisit_counterTento týŞdeň
mod_vvisit_counterTento mesiac
mod_vvisit_counterCelkom1