| STUROVO.ORG | Reality trovo | sturovo.sk | Mapa strnky  
Hlavné menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
Názory - Vélemények
Regióny - Régiók
Kultúra - Kultúra
Školstvo - Iskolaügy
Turistika - Turizmus
História - Történelem
Ekonomika - Pénzügy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Šport - Sport
Manuál
Partneri píšu

cURL error 35: SSL connect error

Sme Online
Felvidék ma
Autorské práva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

Petícia pre vlakové spoje PDF Tlai E-mail
Hodnotenie / rtkels: / 1
SlabVynikajce 
Pondelok, 27.augusta 2012 - 09:53 hod.
obrázokPOZOR: Kedˇchcete podporiť petíciu, podpisové hárky nájdete na stavebnom oddelení MsÚ, v budove mestského múzea a vo vestibule mestského úradu pri informačnom pulte!
Odvolávajúc sa na racionalizačné dôvody a zefektívnenie vlakovej prepravy odbor železničnej dopravy Ministerstva dopravy a Slovenská železničná spoločnosť od  9. decembra 2012, keď vstúpi do platnosti nový cestovný poriadok, zruší rýchlik Štúrovčan v súčasnosti odchádzajúci zo Štúrova ráno o 4.50 hod.

Namiesto osobných vlakov odchádzajúcich zo Štúrova ráno o 3.57 hod. do Levíc a 4.05 do Nových Zámkov od 9. decembra  bude premávať iba jeden osobný vlak – a to do Nových Zámkov s odchodom zo Štúrova o 4.30 hod .

Proti zrušeniu rýchlika Štúrovčan už aj vlani protestovalo skoro 150 ľudí. Podľa informácií redakcie sa cestujúci k tomu chystajú aj  teraz, pretože sú rozhorčení z plánovaných zmien.

„Je veľmi nepríjemné, že nový cestovný poriadok už nepočíta s osobným vlakom odchádzajúcim zo Štúrova o 4.05 hod, s ktorým sa vedeli Štúrovčania dostať do Bratislavy na začiatok rannej zmeny o 6. hodine. Najhoršie je ale to, že zrušia aj rýchlik Štúrovčan, ktorým iba podľa vlastných skúseností cestuje pravidelne zo Štúrova 120 – 150 ľudí a v Gbelciach a v Strekove pristúpi ďalších 70-80 ľudí. Nonsens, že kým z Nových Zámkov skoro každú polhodinu odchádza rýchlik do Bratislavy, tak túto možnosť, aj to iba malú, odoberú zo Štúrova“ povedal redakcii Juraj Gavlas, obyvateľ Bíne, ktorý pracuje ako manager v Bratislave a pravidelne cestuje so spomínanými linkami. Podľa neho je v štúrovskom regióne aj tak veľmi vysoká nezamestnanosť, na druhej strane rýchlikom Štúrovčan cestuje dostatočné množstvo cestujúcich na jeho ponechanie.  

Podľa cestujúcich výsledok kompromisu medzi rezortom dopravy a železničnou spoločnosťou, v tomto prípade osobný vlak odchádzajúci zo Štúrova o 4.30 nie je vyhovujúci, pretože ľudia nedôjdu do Bratislavy načas ráno na 6.00 na začiatok rannej zmeny, navyše čas bude tesný aj pre tých, ktorým sa práca začína o 7.30. Pritom tento vlak zastaví všade, ale z hľadiska pristupujúcich znamená dôležitejšiu zastávku iba Gbelce a Strekov.

Štúrovo reklamovalo v liste

Mesto Štúrovo reklamovalo v uvedenej veci jednak na príslušnom župnom riaditeľstve osobnej železničnej dopravy, ako aj u hlavného vedúceho oddelenia železničnej dopravy rezortu dopravy. Obidva orgány odpovedali, ale z odpovedí vyplýva, že aj ministerstvo aj železničná spoločnosť ruka v ruke sa držia plánovaných zmien.

Riaditeľ sekcie železničnej dopravy a dráh Jiří Kubáček v odpovedi mestu Štúrovo zdôvodňuje, že zrušenie  rýchlika Štúrovčan znamená pre cestujúcich len menšiu záťaž, pretože ho vlastne iba strieda osobný vlak odchádzajúci ráno o 4.30 do Nových Zámkov. Tento vlak bude mať príchod do Nových Zámkov o 5.10 hodine, tam prestúpia na rýchlik R 872, ktorý potom odchádza do Bratislavy o 5.21 hod.  Vo svojom liste ďalej poznamenal, že tí, ktorí cestovali vlakom ráno o 3.57 budú v Bratislave neskoršie o 21 minút, a tí čo v súčasnosti cestujú Štúrovčanom, budú v hlavnom meste o 6 minút skôr.

Podľa železničnej spoločnosti sú pre nich podstatné štátom hradené železničné kilometre, oni sa musia zmestiť do ministerstvom danej kvóty.

Na zrušenie štúrovských liniek nám hovorca rezortu dopravy odpovedal emailom. V odpovedi vyjadril, že osobný vlak odchádzajúci do Levíc o 3.57 si aj podľa nového cestovného poriadku ponechá pôvodnú trasu, avšak priznáva, že o osobnom vlaku o 4.05 do Bratislavy viedli časté spory so železničnou spoločnosťou. Nakoniec vyhral návrh železničnej spoločnosti, to znamená, osobný vlak o 4.30 do Nových Zámkov. Podľa železničnej spoločnosti preto, ak by vlak odchádzal skorej, to znamená, zastihol by rýchlik R 870,  zmenšil by sa počet cestujúcich.

Hovorca rezortu dopravy ohľadne rýchlika Štúrovčan povedal, že od 9. decembra z osobného vlaku s odchodom o 4.30 sa v Nových Zámkoch bude dať prestúpiť na rýchlik R 872 – na prestup bude 11 minút – a z Nových Zámkov do Bratislavy zostane doterajšia trasa rýchlika...

Ministerstvo neprešetrovalo možnosť ponechania rýchlika Štúrovčan na terajšej trase. Kvóta určených kilometrov na trase Štúrovo – Nové Zámky nedovoľuje zavedenie viac vlakov na tejto trase – dokončil vo svojej odpovedi hovorca ministerstva dopravy.

Podľa našich informácií sa pustili cestujúci do zbierania podpisov na ponechanie vlakov. V prípade, že chcete podporiť petíciu, podpisové hárky nájdete na stavebnom oddelení MsÚ, v budove mestského múzea a vo vestibule mestského úradu pri informačnom pulte.
- buch -
Preklad: gp  
 
Dnešný deň

Streda, 20.janura 2021
as: hodn

Dnes m meniny: Dalibor
Zajtra m meniny: Vincent

Kalendár udalostí
« < Janur 2021 > »
N P U S P S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Očakávané udalosti
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Vyhľadávanie
  Hľadať na stránke
Prihláste sa
Počasie

In-počasie
Kurzový lístok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes
mod_vvisit_counterVčera
mod_vvisit_counterTento týždeň
mod_vvisit_counterTento mesiac
mod_vvisit_counterCelkom1