| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu
Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

200 tisĂ­c eur z Ăşveru s opätovnĂ˝m čerpanĂ­m PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 0
SlabéVynikajúce 
Štvrtok, 02.augusta 2012 - 11:50 hod.
obrázokŠtúrovo opäť obnoví svoj bankový úverový rámec, aby dokázalo kompenzovať chýbajúcu čiastku z centrálnych daní. Kontokorentný úver schválili na júlovom zasadnutí samosprávy.
Mesto si úverový rámec obnoví z časti preto, aby vedelo nahradiť manko spôsobené výpadkom v júni refundovaných centrálnych daní zo štátneho rozpočtu.
Mesto dostáva mesačne 200 tisíc eur z centrálneho rozpočtu, ale ministerstvo financií poslalo v júni na účet Štúrova o 150 tisíc eur menej.
Počítali sme s výpadkom, pretože už roky v mesiacoch jún a júl prichádza menej peňazí zo štátnej kasy. Teraz sme dostali iba približne 30 % z mesačnej dávky, ale nie je žiadny problém, máme aj finančnú rezervu, ale tú by sme použili iba v krajnom prípade. Firmy a inštitúcie patriace pod mesto vieme zabezpečiť. Štát v druhej polovici roka zvykol peniaze vrátiť, či to bude aj tohto roku, to je otázne. V októbri bude mať mesto príjem aj z iných zdrojov – vysvetľoval primátor Ján Oravec.
Mesto zoberie 200 tisíc eur bankového úveru. Nie je vylúčené, že prečlenia príjmy v rámci rozpočtu, napríklad z daní nehnuteľností.
-buch-
Preklad gp
 
Dneťný deň

Pondelok, 23.septembra 2019
Čas: hodín

Dnes má meniny: Zdenka
Zajtra má meniny: źuboš

KalendĂĄr udalostĂ­
« < September 2019 > »
N P U S Š P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1658
mod_vvisit_counterVčera2365
mod_vvisit_counterTento týŞdeň1658
mod_vvisit_counterTento mesiac55438
mod_vvisit_counterCelkom2865093