| STUROVO.ORG | Reality trovo | sturovo.sk | Mapa strnky  
Hlavné menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
Názory - Vélemények
Regióny - Régiók
Kultúra - Kultúra
Školstvo - Iskolaügy
Turistika - Turizmus
História - Történelem
Ekonomika - Pénzügy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Šport - Sport
Manuál
Partneri píšu
Sme Online
Felvidék ma
Autorské práva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

200 tisíc eur z úveru s opätovným čerpaním PDF Tlai E-mail
Hodnotenie / rtkels: / 0
SlabVynikajce 
tvrtok, 02.augusta 2012 - 11:50 hod.
obrázokŠtúrovo opäť obnoví svoj bankový úverový rámec, aby dokázalo kompenzovať chýbajúcu čiastku z centrálnych daní. Kontokorentný úver schválili na júlovom zasadnutí samosprávy.
Mesto si úverový rámec obnoví z časti preto, aby vedelo nahradiť manko spôsobené výpadkom v júni refundovaných centrálnych daní zo štátneho rozpočtu.
Mesto dostáva mesačne 200 tisíc eur z centrálneho rozpočtu, ale ministerstvo financií poslalo v júni na účet Štúrova o 150 tisíc eur menej.
Počítali sme s výpadkom, pretože už roky v mesiacoch jún a júl prichádza menej peňazí zo štátnej kasy. Teraz sme dostali iba približne 30 % z mesačnej dávky, ale nie je žiadny problém, máme aj finančnú rezervu, ale tú by sme použili iba v krajnom prípade. Firmy a inštitúcie patriace pod mesto vieme zabezpečiť. Štát v druhej polovici roka zvykol peniaze vrátiť, či to bude aj tohto roku, to je otázne. V októbri bude mať mesto príjem aj z iných zdrojov – vysvetľoval primátor Ján Oravec.
Mesto zoberie 200 tisíc eur bankového úveru. Nie je vylúčené, že prečlenia príjmy v rámci rozpočtu, napríklad z daní nehnuteľností.
-buch-
Preklad gp
 
Dnešný deň

Sobota, 18.janura 2020
as: hodn

Dnes m meniny: Bohdana
Zajtra m meniny: Drahomra

Kalendár udalostí
« < Janur 2020 > »
N P U S P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Očakávané udalosti
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Vyhľadávanie
  Hľadať na stránke
Prihláste sa
Počasie

In-počasie
Kurzový lístok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes129
mod_vvisit_counterVčera2328
mod_vvisit_counterTento týždeň11219
mod_vvisit_counterTento mesiac38425
mod_vvisit_counterCelkom3140306