| STUROVO.ORG | Reality trovo | sturovo.sk | Mapa strnky  
Hlavné menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
Názory - Vélemények
Regióny - Régiók
Kultúra - Kultúra
Školstvo - Iskolaügy
Turistika - Turizmus
História - Történelem
Ekonomika - Pénzügy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Šport - Sport
Manuál
Partneri píšu
Sme Online
Felvidék ma
Autorské práva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

Výmena potrubí PDF Tlai E-mail
Hodnotenie / rtkels: / 0
SlabVynikajce 
Utorok, 26.jna 2012 - 08:45 hod.
obrázok

Začiatkom júna začal Enerbyt s.r.o. s prvou etapou výmeny podzemných teplovodných potrubí. Tieto rúry majú 40 rokov, v poslednom období častokrát dochádzalo k haváriám, ktoré sú jednak drahé a znepríjemňujú aj náš život formou výpadkov kúrenia a pod. Ich výmenou sa ušetrí veľa energie, dlhodobo čiastočne eliminuje nárast ceny tepla. Kvôli vykonávaným prácam bude niekoľko dní odstávka vody.

 

Tohtoročné výmeny sa uskutočnia v úsekoch okolo ulíc: Jesenského, Družstevný rad, Gaštanová, Športová, Záhradnícka, Bartókova, Vörösmartyho, Smetanova. „Počas výmen dávame do zeme predizolované oceľové rúry a vo väčšej časti predizolované plastové rúry, ktoré svojimi izolačnými schopnosťami predstavujú najvyššiu  kvalitu. Ich výmenou ušetríme veľa energie, dlhodobo čiastočne eliminujeme tým nárast ceny tepla“ – povedal riaditeľ Enerbytu Juraj Szórád.
Všetky postupy sú naplánované tak, aby sme v čo najmenšej miere obmedzili dodávku teplej vody do domácností a predpokladáme, že žiadna domácnosť nebude dlhšie bez teplej vody ako 2 dni a o odstávkach budeme vopred informovať.
O samotnej práci sme sa dozvedeli, že je zložená z viacerých etáp: po výkopových prácach nasleduje otvorenie kanálov, potom sa vytvoria provizórne vedenia, odstráni sa staré potrubie, vložia sa nové. Potom nasleduje tlaková skúška a röntgenovanie. Na základe úspešnosti týchto činností sa nové vedenie spustí do prevádzky. Na záver nasleduje zakopanie a terénne úpravy. Všetky pracovné etapy závisia od rôznych okolností, už teraz našli veľa nezakreslených vedení, ktoré spomaľujú tempo a prehovoriť môže aj počasie.
Ako prvé zrekonštruovali trasu na obrázku zaznačenú ako POS II, v strede júna nasleduje III územie, ulice Bartókova, Smetanova, Vörösmartyho. Výmena ostatných území začne v júli a dokončí sa v auguste.
„Prosíme obyvateľov, aby v maximálnej miere dbali na svoju bezpečnosť a bezpečnosť detí. Vopred ďakujeme obyvateľom za pochopenie a trpezlivosť a pre všetky prípadné nepríjemnosti spojené s touto prácou“ – dodal Szórád.
preklad gp.

 
Dnešný deň

Pondelok, 23.septembra 2019
as: hodn

Dnes m meniny: Zdenka
Zajtra m meniny: ubo

Kalendár udalostí
« < September 2019 > »
N P U S P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Očakávané udalosti
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Vyhľadávanie
  Hľadať na stránke
Prihláste sa
Počasie

In-počasie
Kurzový lístok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1658
mod_vvisit_counterVčera2365
mod_vvisit_counterTento týždeň1658
mod_vvisit_counterTento mesiac55438
mod_vvisit_counterCelkom2865093