| STUROVO.ORG | Reality trovo | sturovo.sk | Mapa strnky  
Hlavné menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
Názory - Vélemények
Regióny - Régiók
Kultúra - Kultúra
Školstvo - Iskolaügy
Turistika - Turizmus
História - Történelem
Ekonomika - Pénzügy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Šport - Sport
Manuál
Partneri píšu
Sme Online
Felvidék ma
Autorské práva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

Čitateľský list: Vážení psíčkári! PDF Tlai E-mail
Hodnotenie / rtkels: / 0
SlabVynikajce 
tvrtok, 03.mja 2012 - 14:48 hod.
obrázokZdá sa, že množstvom rastie Vaša sila. Už pomaly budú čudáci tí, ktorí nemajú ďalšieho „člena rodiny“ – psa a náležite nevedú zápalisté debaty na tému pes a jeho potreby.  Chápem, že každá doba prináša do nášho života plusy, mínusy, svoje módne trendy a choroby. Ja Vám neberiem tie plusy. Aspoň ktosi Vás radostne víta, keď prídete domov. Neodvráva Vám, ľahšie sa vychováva, poslúchne. V podstate nechce od Vás nič, a aj keď vyrastie, ostane pri Vás. Je vďačný za každé pohladenie. Máte sa prečo obliecť a vyjsť na čerstvý vzduch, prinúti Vás hýbať sa. Asi ťažko pochopíte, že Vášho Rikiho, Piciho alebo Muciho sa môže niekto báť. Mám panický strach zo psov. Psa zbadám, aj keď sa mihne v diaľke. Som schopná vyhnúť sa túlajúcemu sa psovi cez ďalšie ulice. Často neúspešne. A nastupuje strach. Človek sa rozklepe, ťažko sa mu dýcha a dostaví sa panika. Vždy si opakujem, „budem sa tváriť, že som si toho milého tvora ani nevšimla, že prechádzam len okolo a nič sa mi nemôže stať“. Verte mi, nepomáha to! Na mňa nevykrikujte: „Nebojte sa, nehryzie!“. Pre mňa je to zviera, mäsožravec (aj keď Váš papá granule), strážca, útočník a nevypočítateľný tvor. A preto nechápem, prečo Vy potláčate moje právo na slobodný pohyb po uliciach, prečo ma obťažujete svojou záľubou! Nechápem, ako môžete potrebu, ktorú vykonal Váš pes, nechať bez povšimnutia. Ako nechápete, že niekto si želá mať čisté mesto a nie poobsierané. Ktorý člen Vašej rodiny si vykonáva potrebu na ulici alebo trávniku? Že ste slušní ľudia? Ale veď psa považujete za člena rodiny. Možno patríte k tým, čo nezahodia na ulici papier, lebo to do Vás vštepili, že sa to nepatrí. Ale pokojne necháte kôpky na trávniku, na chodníku a dobre že si to nepoznamenáte do kalendára ako úspech Vášho miláčika. Nechcem tu vyťahovať paragrafy, len Vás požiadať. Doprajte mi, aby som si mohla uplatňovať právo slobodne, bez obťažovania Vašich miláčikov, prejsť po meste.
M. Kuželová 
 
Dnešný deň

Utorok, 26.mja 2020
as: hodn

Dnes m meniny: Duan
Zajtra m meniny: Iveta

Kalendár udalostí
« < Mj 2020 > »
N P U S P S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Očakávané udalosti
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Vyhľadávanie
  Hľadať na stránke
Prihláste sa
Počasie

In-počasie
Kurzový lístok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes86
mod_vvisit_counterVčera569
mod_vvisit_counterTento týždeň655
mod_vvisit_counterTento mesiac54525
mod_vvisit_counterCelkom3443806