| STUROVO.ORG | Reality trovo | sturovo.sk | Mapa strnky  
Hlavné menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
Názory - Vélemények
Regióny - Régiók
Kultúra - Kultúra
Školstvo - Iskolaügy
Turistika - Turizmus
História - Történelem
Ekonomika - Pénzügy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Šport - Sport
Manuál
Partneri píšu
Sme Online
Felvidék ma
Autorské práva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

Keď zima, tak zimné športy PDF Tlai E-mail
Hodnotenie / rtkels: / 0
SlabVynikajce 
Utorok, 13.decembra 2011 - 11:40 hod.
obrázokPočas vianočných sviatkov alebo medzi sviatkami sa mnohí z nás niekam chystajú. Je veľmi ťažké pre rodiny s malými deťmi po príchode Ježiška vymyslieť nejaký program. Dobrým riešením môže byť dlhá prechádzka, alebo po napadnutí snehu a mrazoch dobrá lyžovačka, sánkovačka a korčuľovanie. Pozrime sa, kde sa môžeme venovať spomínaným zimným radovánkam.

V okolí Štúrova nájdeme viac prírodných klzísk. V posledných rokoch bolo najnavštevovanejšie mŕtve rameno Hronu v Kamennom Moste, rybármi spomínaný Bereg 3. Sem chodí okrem domácich aj veľa Štúrovčanov. Podľa slov jedného z nich plytká voda dobre zamrzne, tým je ľad bezpečný , miesto je obľúbené a hlavne je zadarmo. „Ak je dobré počasie, breh je preplnený autami, radi sem chodia aj hokejové mužstvá. Niekedy sa hrá až na troch ihriskách. Potok Parížskych močiarov tu vteká do mŕtveho ramena, vtedy sa dá prekĺznuť aj tam“ – rozprával nám jeden z korčuliarov, ktorý s dcérou už roky navštevuje prírodné klzisko. Okrem spomínaného klziska sa dá korčuľovať aj na jazerách v Kameníne, Náne, Salke, v Mužli a v Bajtave. Dôležité je, aby sme vždy zistili bezpečnosť ľadu. Hrúbka ľadu, ktorý nás udrží, musí byť aspoň 10 cm.
Platené klzisko sa najbližšie nachádza v Maďarsku smerom na Tát pri Tátskej ceste. Stan je postavený medzi cestou a Dunajom. Tu sa dá korčuľovať, stan ochráni aj pred poveternostnými podmienkami. Vstup na tri hodiny stojí pre dospelých 900 forintov, pre deti 500 forintov a za toľko si môžete zapožičať aj korčule. Je možnosť aj zakúpenia rodinnej vstupenky, stojí 2200 forintov pre dve deti a dvoch dospelých. Menšie kopce, kopčeky vhodné na sánkovanie sú skoro vo všetkých okolitých usadlostiach, ešte aj v Ostrihome. V Štúrove sa breh zátoky po napadnutí snehu naplní krikom sánkujúcich sa detí. V Ostrihome je deťmi obľúbený kopec Strázsa. Samozrejme, na okolí sa nachádza aj viac lyžiarskych zjazdoviek. O niečo ďalej na sever sú na Slovensku výborné podmienky na lyžovanie aj sánkovanie. Najbližšia zjazdovka je v Dobogókő. Je to prvé lyžiarske centrum v Maďarsku, v prevádzke je od roku 1923. Zjazdovka je vhodná pre začiatočníkov aj pre skúsených lyžiarov. Spodná časť trate je hlavne pre začínajúcich a horný strmý úsek pre profesionálov. V prevádzke je od 9.00 hodiny až do zotmenia. Nie sú vytvorené možnosti na sánkovanie. Ďalšia lyžiarska dráha Nagyvillány vo Vyšehrade je v prevádzke každý deň od 9.00 do 21.00 hodiny, počas víkendov do 23.00 hodiny. Stredisko má 7 osvetlených tratí so snežnými delami. Je tam dráha pre deti, na sánkovanie aj pre snoubordistov. Pokiaľ nenapadne sneh, využíva sa dráha s umelým povrchom.

Kasza-Szép, preklad g.p.

 
Dnešný deň

Nedea, 08.decembra 2019
as: hodn

Dnes m meniny: Marna
Zajtra m meniny: Izabela

Kalendár udalostí
« < December 2019 > »
N P U S P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Očakávané udalosti
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Vyhľadávanie
  Hľadať na stránke
Prihláste sa
Počasie

In-počasie
Kurzový lístok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1129
mod_vvisit_counterVčera2632
mod_vvisit_counterTento týždeň18679
mod_vvisit_counterTento mesiac18679
mod_vvisit_counterCelkom3038182