| STUROVO.ORG | Reality trovo | sturovo.sk | Mapa strnky  
Hlavné menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
Názory - Vélemények
Regióny - Régiók
Kultúra - Kultúra
Školstvo - Iskolaügy
Turistika - Turizmus
História - Történelem
Ekonomika - Pénzügy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Šport - Sport
Manuál
Partneri píšu
Sme Online
Felvidék ma
Autorské práva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

Práce pokračujú PDF Tlai E-mail
Hodnotenie / rtkels: / 0
SlabVynikajce 
Utorok, 13.decembra 2011 - 11:18 hod.
V apríli sa v Štúrove začala výstavba čističky odpadových vôd, rozšírenie a rekonštrukcia kanalizačného systému. Viac ako 20 miliónová investícia je z hľadiska životného prostredia veľmi dôležitá. Pozostáva z viacerých častí, pretože okrem čističky sa vybuduje aj viac ako 9 km dlhý kanalizačný systém v Náne a v Štúrove, a vymení sa aj zastaralé vedenie.

 

Do jesene sa pracovalo na Sobieskeho ulici, potom sa pokračovalo na Nánanskej ceste a okolí. Od zástupcu Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti, Dagmar Kolárikovej sme sa dozvedeli, spomínané práce sú prvou časťou projektu, tieto neobsahujú iba rekonštrukciu kanalizácie, kvôli novej čistiacej stanice musia vyriešiť aj iné technické otázky. Druhá časť investície je Nána, kde sa už tiež začali práce. Čistiaca stanica je rozdelená na dva systémy, mechanická a biologická čistička odpadových vôd. Bioplyn, ktorý vznikne pri čistení, bude systém využívať na kúrenie a výrobu elektrickej energie. V Štúrove je doposiaľ vybudovaných 33 518 metrov kanalizačného systému, v Náne 1433 metrov. Pretože mesto nemá čistiaci systém, veľká časť odpadu tečie priamo do Dunaja. Čistička bude umiestnená na brehu Dunaja, smerom do Kamenice nad Hronom, pri záhradkách. Základy sú už hotové. Projekt financuje Európska Únia, samofinancovanú 5% časť, čo je približne 1 milión eur, vzala na seba Západoslovenská vodárenská spoločnosť. Dátum ukončenia stavby je rok 2015, v tom ale je už započítaná aj ročná skúšobná prevádzka. Práce v Náne a v Štúrove by sa mali ukončiť v roku 2012.
Preklad: gp.

 
Dnešný deň

Pondelok, 23.septembra 2019
as: hodn

Dnes m meniny: Zdenka
Zajtra m meniny: ubo

Kalendár udalostí
« < September 2019 > »
N P U S P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Očakávané udalosti
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Vyhľadávanie
  Hľadať na stránke
Prihláste sa
Počasie

In-počasie
Kurzový lístok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1658
mod_vvisit_counterVčera2365
mod_vvisit_counterTento týždeň1658
mod_vvisit_counterTento mesiac55438
mod_vvisit_counterCelkom2865093