| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu
Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

PrĂĄce pokračujĂş PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 0
SlabéVynikajúce 
Utorok, 13.decembra 2011 - 11:18 hod.
V apríli sa v Štúrove začala výstavba čističky odpadových vôd, rozšírenie a rekonštrukcia kanalizačného systému. Viac ako 20 miliónová investícia je z hľadiska životného prostredia veľmi dôležitá. Pozostáva z viacerých častí, pretože okrem čističky sa vybuduje aj viac ako 9 km dlhý kanalizačný systém v Náne a v Štúrove, a vymení sa aj zastaralé vedenie.

 

Do jesene sa pracovalo na Sobieskeho ulici, potom sa pokračovalo na Nánanskej ceste a okolí. Od zástupcu Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti, Dagmar Kolárikovej sme sa dozvedeli, spomínané práce sú prvou časťou projektu, tieto neobsahujú iba rekonštrukciu kanalizácie, kvôli novej čistiacej stanice musia vyriešiť aj iné technické otázky. Druhá časť investície je Nána, kde sa už tiež začali práce. Čistiaca stanica je rozdelená na dva systémy, mechanická a biologická čistička odpadových vôd. Bioplyn, ktorý vznikne pri čistení, bude systém využívať na kúrenie a výrobu elektrickej energie. V Štúrove je doposiaľ vybudovaných 33 518 metrov kanalizačného systému, v Náne 1433 metrov. Pretože mesto nemá čistiaci systém, veľká časť odpadu tečie priamo do Dunaja. Čistička bude umiestnená na brehu Dunaja, smerom do Kamenice nad Hronom, pri záhradkách. Základy sú už hotové. Projekt financuje Európska Únia, samofinancovanú 5% časť, čo je približne 1 milión eur, vzala na seba Západoslovenská vodárenská spoločnosť. Dátum ukončenia stavby je rok 2015, v tom ale je už započítaná aj ročná skúšobná prevádzka. Práce v Náne a v Štúrove by sa mali ukončiť v roku 2012.
Preklad: gp.

 
Dneťný deň

Utorok, 26.mája 2020
Čas: hodín

Dnes má meniny: Dušan
Zajtra má meniny: Iveta

KalendĂĄr udalostĂ­
« < Máj 2020 > »
N P U S Š P S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes80
mod_vvisit_counterVčera569
mod_vvisit_counterTento týŞdeň649
mod_vvisit_counterTento mesiac54519
mod_vvisit_counterCelkom3443799