| STUROVO.ORG | Reality trovo | sturovo.sk | Mapa strnky  
Hlavné menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
Názory - Vélemények
Regióny - Régiók
Kultúra - Kultúra
Školstvo - Iskolaügy
Turistika - Turizmus
História - Történelem
Ekonomika - Pénzügy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Šport - Sport
Manuál
Partneri píšu
Sme Online
Felvidék ma
Autorské práva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

Oceňovali prejav humanity a spolupatričnosti PDF Tlai E-mail
Hodnotenie / rtkels: / 1
SlabVynikajce 
tvrtok, 30.jna 2011 - 10:32 hod.
obrázok

Medzi aktivity Slovenského Červeného kríža patrí okrem iných aj nábor darcov krvi, ale tiež morálne ohodnocovanie tých, ktorí už dosiahli určitý počet odberov. Samospráva si taktiež váži obetavých darcov krvi.

V sobášnej sieni Mestského úradu v Štúrove sa vo štvrtok, dňa 02. júna 2011 konalo už tradične, z príležitosti „Svetového dňa darcov krvi“  slávnostné odovzdávanie plakiet prof. MUDr. J. Janského za niekoľkonásobné bezpríspevkové darovanie krvi. Na slávnosti sa zúčastnil poslanec MZ László Szigeti, predsedníčka Územného spolku SČK Nové Zámky a členka najvyššej rady SČK Zita Lutišanová, riaditeľka Územného spolku SČK NZ Marta Ficzová, za NTS SR Nové Zámky vedúci pracovník RNDr. Daniela Mészárosová, predsedkyňa MO SČK v Štúrove MUDr. Antónia Bieliková, zástupcovia zdravotnej poisťovne Dôvera, Všeobecnej zdravotnej poisťovne a poisťovne Union. Ocenení si z rúk prítomných hostí prevzali zlaté, strieborné a bronzové Janského plakety. Zlaté plakety prevzali dvaja darcovia: Brigaňová Iveta a Machaj Ján. Strieborné plakety prevzali štyria a bronzové jedenásť darcov. Bezplatní darcovia nesebecky z vlastnej iniciatívy odovzdávajú svoju najvzácnejšiu tekutinu - krv, aby ju mohli zdravotnícki pracovníci aplikovať tým, ktorí ju potrebujú, častokrát i na záchranu ľudských životov. Dnes, keď sa takéto hodnoty odsúvajú stále viac a uprednostňujú sa bankové kontá, či začlenenie do smotánky alebo rôzne reality šou, treba si o to viac vážiť nezištný a ľudský prejav našich dobrovoľných darcov krvi.

Záverom ostáva už iba vysloviť poďakovanie sponzorom podujatia, ktorí svojimi príspevkami prispeli k dôstojnému priebehu tejto slávnostnej udalosti. Sú to: Billa spol.r.o., vinárstvo Vintop-Karkó Búč, cukráreň Eszterházy, Fa Convertis s.r.o – Ing. József Béres, reštaurácia El Camino Štúrovo – ĎAKUJEME.

Erika Magyarová

 
Dnešný deň

Pondelok, 23.septembra 2019
as: hodn

Dnes m meniny: Zdenka
Zajtra m meniny: ubo

Kalendár udalostí
« < September 2019 > »
N P U S P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Očakávané udalosti
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Vyhľadávanie
  Hľadať na stránke
Prihláste sa
Počasie

In-počasie
Kurzový lístok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1658
mod_vvisit_counterVčera2365
mod_vvisit_counterTento týždeň1658
mod_vvisit_counterTento mesiac55438
mod_vvisit_counterCelkom2865093