| STUROVO.ORG | Reality trovo | sturovo.sk | Mapa strnky  
Hlavné menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
Názory - Vélemények
Regióny - Régiók
Kultúra - Kultúra
Školstvo - Iskolaügy
Turistika - Turizmus
História - Történelem
Ekonomika - Pénzügy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Šport - Sport
Manuál
Partneri píšu
Sme Online
Felvidék ma
Autorské práva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

V malom meste sa málo „hazarduje“? PDF Tlai E-mail
Hodnotenie / rtkels: / 0
SlabVynikajce 
Utorok, 07.jna 2011 - 12:07 hod.
obrázok„V hazardnej hre sa hazarduje s peniazmi, životom, zdravím… V princípe každú hru možno hrať o peniaze, takže každá hra sa môže stať hazardnou hrou. Niekedy sa za hazardné hry považujú iba také, v ktorých záleží na náhode...“ – môžeme sa dočítať o hazardných hrách z Wikipedie. Pritom sa dozvieme aj to, že sú štátom organizované hazardné hry (napr. lotéria, keno, bingo), a sú také, kde je hlavným princípom hra o peniaze (napr. hracie automaty). V prípade ruskej rulety sa však hazarduje už so životom.

Čo na to Biblia?

V niektorých štátoch je zakázané hrať hazardné hry, u nás je zakázané hrať do 18. rokov. Ani Biblia konkrétne neodsudzuje hazardné hry, ale varuje, aby sme nemilovali peniaze, a varuje tiež pred pokusmi rýchlo zbohatnúť. Ba dokonca v knihe Levitikus je písané o tom, že Józua hádzal los, keď rozdeľoval územie medzi jednotlivé kmene. Taký bol spôsob aj získania obetného kozla. Ale nikde sa nestretávame v Biblii s tým, že by sa hra považovala ako zábava, alebo ako prijateľná aktivita. Cirkev preto odsudzuje napríklad hru v kasínach, lebo tieto ponúkajú niekedy lacný alkohol a podnapitý človek stráca schopnosť rozumne sa rozhodovať, preto míňa veľa peňazí. Štátom organizované lotérie však vyzerajú ako fondy na podporu vzdelávania a sociálnych programov, avšak pravdepodobnosť výhry je mizivá a práve kvôli neúspešnému pokusu rýchlo zbohatnúť sa zruinujú životy.

Hrá stále viac žien

Situácia je dnes taká, že stále viac žien hrá na internete hazardné hry, i keď to bolo vždy mužskou záležitosťou. Ženy naproti mužov vyhľadávajú väčšinou jednoduché, nie strategické hry. Pri hazardných hrách ženy hľadajú možnosť emočne a psychicky si odpočinúť. Internetové hry však sú preto nebezpečné, lebo postupne nalákajú hráča hrať o skutočné peniaze.


Ako to vyzerá v kasínach?

Poobzerali sme sa v Štúrove a na okolí, aká je situácia. Počas našej návštevy cez týždeň okolo piatej našli sme len takých hostí v kasínach, ktorý pili kávu, čaj, poprípade nejaký nealkoholický nápoj. Hráča pri hracích automatoch sme nenašli. Na jednom nemenovanom mieste nám povedali, že návštevnosť je podmienená výplatou, inde tvrdili, že nedá sa určiť intenzita návštevnosti. „Niekedy sme úplne plný, inokedy do hracích automatov nehodia ani mincu celý deň“ – dozvedeli sme sa v jednom kasíne. Priznali sa, že kríza postihla aj ich, a to cítiť práve v takých malých mestách, ako je Štúrovo. Keď nemajú ľudia prácu, netočia sa peniaze a tak aj do automatov hádžu menej. „Nie je žiadne tajomstvo, že niektorí si mysleli, že práve v kríze chcú niektorý ľudia rýchlo zbohatnúť a začínajú hrať hazardné hry. To sa však v Štúrove určite nepotvrdilo!“ – povedala nám barmanka kasína.

Hra ako návyk

Problémom je, keď zabudneme na to, že hra je zábava, a nie zdroj príjmu. Pravidlom je, aby sme nechceli získať naspäť stratené peniaze. Len vtedy sa odporúčajú hrať hazardné hry, keď si môže hráč dovoliť stratu peňazí. Je dobré nezabúdať, koľko je času na hru. Ak hráč začína chýbať zo školy alebo z práce, začína klamať o tom, kde bol, prehrá peniaze aj na jedlo, alebo dokonca aj na cestu domov, stratí záujem o priateľov a rodiny, podľahne depresii, pri konfliktoch s inými ľuďmi pocíti potrebu si zahrať, taký hráč už má vážny problém. V podstate dá sa hovoriť o návyku na hrách, a uvedomme si, je čas prestať hrať.

 
Dnešný deň

Nedea, 08.decembra 2019
as: hodn

Dnes m meniny: Marna
Zajtra m meniny: Izabela

Kalendár udalostí
« < December 2019 > »
N P U S P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Očakávané udalosti
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Vyhľadávanie
  Hľadať na stránke
Prihláste sa
Počasie

In-počasie
Kurzový lístok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1000
mod_vvisit_counterVčera2632
mod_vvisit_counterTento týždeň18550
mod_vvisit_counterTento mesiac18550
mod_vvisit_counterCelkom3038053