| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu
Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

MenetrendvĂĄltozĂĄs PĂĄrkĂĄnyban PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 0
SlabéVynikajúce 
Streda, 04.mája 2011 - 08:44 hod.
A vasúttársaság járatszĹąkítése miatt több helyütt menetrendváltozások léptek életbe. Többek között Párkányban is ez a helyzet.

 

Május 1-jétől változott a helyi, a lakosok által városiként nevezett buszok menetrendje Párkányban. Minderre azért volt szükség, mert a vasúttársaság takarékossági okokra és a kormány támogatásának szĹąkítésére hivatkozva Szlovákia-szerte megszüntetett jónéhány járatot. Párkány tekintetében főként az esti járatokat nyirbálták meg, a buszmenetrendet pedig ezekhez a változtatásokhoz kellett igazítani. Mint azt Csepregi Zoltán, az érsekújvári autóbusz-közlekedési vállalat párkányi kirendeltségének vezetője elmondta: a változásokról a buszmegállókban tájékozódhatnak az utasok és az autóbuszokon is ki vannak függesztve az új menetrendek. Vasárnaptól összesen 272 járatot és 5 szárnyvonalat töröltek, 67 szakaszon pedig jelentősen korlátozták a forgalmat. Döntően regionális járatok megszüntetéséről van szó. Országos járatoknál csak hat esetben vannak korlátozások. A párkányi régiót a Párkány-Pákány határ járat megszüntetése is érinti, mely Helembára és onnan Párkányba szállította az utasokat. A Magyar Koalíció Pártja mindeközben ismét tiltakozott a szĹąkítés ellen. Farkas Iván, az MKP gazdasági és régiófejlesztési alelnöke szerint „nem szabad csodálkoznunk, ha mindez maga után vonja a vasúton közlekedő utazóközönség jelentős megcsappanását. Nem beszélve arról, hogy sok esetben olyan vonatjáratok törléséről van szó, amelyekkel a vidéken élők munkahelyükre ingáztak. Ráadásul felmerült a vonatjegyek árának megemelése is”.
 
Dneťný deň

Pondelok, 23.septembra 2019
Čas: hodín

Dnes má meniny: Zdenka
Zajtra má meniny: źuboš

KalendĂĄr udalostĂ­
« < September 2019 > »
N P U S Š P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1658
mod_vvisit_counterVčera2365
mod_vvisit_counterTento týŞdeň1658
mod_vvisit_counterTento mesiac55438
mod_vvisit_counterCelkom2865093