| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu
Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

A HĂĄrsfa utcai ovisok a StrĂĄzsa-hegyen PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 0
SlabéVynikajúce 
Streda, 04.mája 2011 - 08:31 hod.
Az Esztergom melletti Strázsa-hegyi kirándulással folytatódott a Hársfa utcai óvoda idei tavaszköszöntő programja. Óvodánkban kiemelt figyelmet szentelünk a természet megismerésének, megfigyelésének és védelmének. Az idei utunk elsődleges célja az év vadvirága, a leánykökörcsin felkutatása és megfigyelése volt. A hegymászás során az ovisok megismerték a száraz sziklagyepek jellegzetes élővilágát. Nagy lelkesedéssel fedezték fel az ösvény mentén bólogató kökörcsinfejeket, gyengéden megsimogatták szőrös, molyhos szárukat, bóbitájukat. Megcsodálták a homoki pimpó virágszőnyegét, a sárguló sombokrok integető ágait, a fák alatt megbúvó odvas keltikéket, illatozó ibolyákat. Itt-ott már felleltünk néhány korán nyíló törpe nőszirmot. A napocska meleg sugarai előcsalogatták a bogarakat, lepkéket. A sziklákon kéznyújtásnyira sütkéreztek a zöld gyíkok. A fĹącsomók, csenkeszek takarásában belehallgattunk a gazdag élővilág neszezésébe. Úgy gondolom, ebben a csodálatos környezetben minden gyermekben megfogalmazódott ezen ritka élőhelyek megóvásának szükségessége. Az óvoda soron következő tavaszi programja a hagyományos húsvétváró volt.
 
Dneťný deň

Pondelok, 23.septembra 2019
Čas: hodín

Dnes má meniny: Zdenka
Zajtra má meniny: źuboš

KalendĂĄr udalostĂ­
« < September 2019 > »
N P U S Š P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1659
mod_vvisit_counterVčera2365
mod_vvisit_counterTento týŞdeň1659
mod_vvisit_counterTento mesiac55439
mod_vvisit_counterCelkom2865094