| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu
Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

HajrĂĄ PĂĄrkĂĄny! PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 0
SlabéVynikajúce 
Štvrtok, 17.februára 2011 - 09:11 hod.
Ha fellapozzuk a párkányi sport almanachját, majd egy évszázadot repülünk vissza az időben. Az első feljegyzések az 1917-es évszámot jelölik meg, mikor is már két ifjúsági sportszervezet mĹąködött városunkban. Az egyik volt a Párkányi Ifjúsági Egyesület, a másik pedig az Egyetértés. A város sportéletében kiemelkedően fontosnak számít az 1920-as év, mert ekkor egyesült – Goldman András jóvoltából – a két szervezet, és megalakult a Párkányi Torna Egylet (PTE). Azokban az időkben egyértelmĹąen a labdarúgásé volt a főszerep, majd fokozatosan további sportszakosztályok alakultak.

 

Ezekről a fontos eseményekről kapott pontos keresztmetszetet az a szépszámú közönség, amely megjelent a városi múzeum idei első, a párkányi szervezett sport 90 évét bemutató kiállításának megnyitóján. KuĹžel Jozefnak, a Duna SE elnökének ünnepi köszöntőjében elhangzottak a kilenc évtized kiemelkedő sporteseményei, sikeres és kevésbé sikeres korszakai, nem feledkezve meg az elévülhetetlen érdemeket szerzett sportvezetőkről sem. Járek Štefan, a Városi Sportszervezet elnöke megnyitó beszédében hangsúlyozta a jelenlegi sportvezetés elismerését a régiek iránt, és ígéretet tett ennek a nemes hagyománynak a folytatására. A kiállítást Oravec Ján, városunk polgármestere köszöntötte, aki egykor maga is aktív részese volt a párkányi sportéletnek.A kiállítás átfogó képet nyújt az eltelt időszakról – eredeti dokumentumok, fényképek, érmek, serlegek, játékos mezek, tablók és egyéb értékes sportereklyék segítségével. A városi múzeum március 31-ig várja a 90 év sportéletét bemutató kiállítás iránt érdeklődő látogatókat.

-juhász- 

 

A PTE egykori indulója:

Azt tudja meg bárki

Aki rá kíváncsi, hogy

Nem lehet a PTE-vel

Nem lehet a PTE-vel

K i k u k o r i c á z n i

 
 
Dneťný deň

Nedeža, 08.decembra 2019
Čas: hodín

Dnes má meniny: Marína
Zajtra má meniny: Izabela

KalendĂĄr udalostĂ­
« < December 2019 > »
N P U S Š P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1100
mod_vvisit_counterVčera2632
mod_vvisit_counterTento týŞdeň18650
mod_vvisit_counterTento mesiac18650
mod_vvisit_counterCelkom3038153