| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu
Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

MegszĹąnhet a kĂśrzeti hivatal? PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 1
SlabéVynikajúce 
Štvrtok, 17.februára 2011 - 08:50 hod.
A belügyminisztérium az állami szféra ésszerĹąsítésébe kezdett. Szigeti László és Farkas Iván, az MKP párkányi régiójának a politikusai úgy tudják, felmerült a Párkányi Körzeti Hivatal megszüntetése is. A belügyi tárca nem cáfolta, de nem is erősítette meg a hírt, júniusra ígért konkrét választ. A Híd ígéri, fellép, ha reálissá válik az információ. 

 

Szigeti László és Farkas Iván sajtóközleményben tette nyilvánossá azon információját, mely szerint a belügyminisztériumban 5 általános állami körzeti hivatal megszüntetése merült fel, köztük a párkányié is. Az intézmény 2004-ben, az Magyar Koalíció Pártjának a javaslatára jött létre. Mint ahogy a nyilatkozatban áll: a párkányi régióban találhatóak olyan települések is, amelyek 70-75 kilométer távolságra vannak Érsekújvártól, melyet tömegközlekedéssel sokszor nem egyszerĹą megközelíteni. A körzeti hivatal létrehozásának egyik célja éppen ezért az utazás megkönnyítése és az volt, hogy javuljanak a Párkányban és annak térségében élők lehetőségei. Az utóbbi években okmányiroda is létesült, tavaly ősztől pedig megnyílt a közlekedési hatóság kihelyezett irodája. „A térségben élők számára kellemetlen változást jelentene a hivatal megszüntetése, hiszen az intézményben történik a vállalkozók és az iparosok bejegyzése, a kihágások kivizsgálása, a civil védelem és a lakosság nyilvántartása. A gazdasági válság idején egyetértünk az állami kiadások lefaragásával, az állami alkalmazottak számának csökkentésével. Mindezt azonban nem hivatalok megszüntetésével s nem a régiókban kellene végrehajtani, hanem Pozsonyban, a központi államigazgatás szintjén. Máskülönben az ügyintézés eltávolodik a polgároktól, romlik a lakosság kiszolgálásának színvonala” – olvasható a nyilatkozatban, mely figyelmeztet: a körzeti hivatalok megszüntetéséről, a közigazgatás ilyen irányú átalakításáról nincs szó a kormányprogramban sem. A két politikus ezért felszólította a belügyminisztérium illetékeseit, a Híd politikusait, akadályozzák meg a körzeti hivatal tervbe vett megszüntetését. A belügyminisztérium sajtóosztályának munkatársa, Alena Koisová nem cáfolta, de nem is erősítette meg a hírt. Szavai szerint egyes állami szervezetek a tárca megbízására vizsgálják az állami szféra mĹąködését, a kapott eredmények alapján összehasonlítják az egyes közigazgatási szervek mĹąködésének minőségét, frekventáltságát. „A kormány ésszerĹąsíteni szeretné az állami közigazgatás struktúráját” – magyarázta Koisová, majd hozzátette: a vizsgálat során kapott eredmények júniusban kerülnek a kormány elé, ekkor derül ki az is, mely hivatalok megszüntetetése lenne célszerĹą.

Közlemény a körzeti hivatal megszüntetéséről

Az utóbbi hetekben a médiákban és az emberek között is elterjedt az a hír, mely szerint megszĹąnik néhány körzeti hivatal, köztük a párkányi is. Tisztázni szerezném, hogy rémhírről van szó. Egy olyan hírről, amely egy pontatlan információ miatt keletkezett, s amely arról szólt, hogy a belügyminisztérium a körzeti hivatalok effektivitásáról készít jelentést. Ez azonban nem jelenti azok megszüntetését. A körzeti hivatal megszüntetéséről nem a hivatalnokok, sem a minisztériumok, vagy a politikus dönt. Ilyen kérdésekben azok a politikai pártok hozzák meg a döntést, akik a kormányt alkotják. Bugár Béla, a Híd elnöke, aki maga is részt vett a párkányi hivatal létrehozásában, kijelentette, a párt nem támogatja a hivatal bezárását, mindez nem része a kormányprogramnak sem. Az állami pénzekkel való spórolás miatt a Párkányi Körzeti Hivatal az év elején 5 munkahelyet szüntetett meg. Jelenleg 20-an dolgoznak az intézményben. Ing. Bc. Július Kamanca, a Párkányi Körzeti Hivatal elöljárója.

 

Kasza-Szép Éva 

 
Dneťný deň

Sobota, 30.mája 2020
Čas: hodín

Dnes má meniny: Ferdinand
Zajtra má meniny: Petronela

KalendĂĄr udalostĂ­
« < Máj 2020 > »
N P U S Š P S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
« < Jún 2020 > »
N P U S Š P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1036
mod_vvisit_counterVčera1388
mod_vvisit_counterTento týŞdeň5782
mod_vvisit_counterTento mesiac59652
mod_vvisit_counterCelkom3448933