| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu
Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

TĂśmeges elbocsĂĄtĂĄs a Smurfit KappĂĄnĂĄl! PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 1
SlabéVynikajúce 
Štvrtok, 01.októbra 2009 - 14:48 hod.
A Smurfit Kappa vállalat október elsején jelentett be a fluting (hullámközépréteg papír) gyártásának leállítását. A gyár a termelés csökkentésével arányosan csökkenti a dolgozók létszámát, az utolsó elbocsátásokra jövő év márciusában kerül sor.     

 

Karol Wolf, a párkányi Smurfit Kappa papírgyár sajtóképviseletével megbízott pozsonyi Dynamic Relation cég igazgatója cáfolta azokat a híreszteléseket, amelyek szerint családi érdekek húzódnak a gyár bezárása mögött. „Nyomatékosan elhatárolódunk ezen információktól. Spekulációkról van szó, melyek rontják a gyár és a Smurfit Kappa Group hírnevét” – nyilatkozott az Új Szónak Wolf. A hírek szerint a likvidálást követően a finnországi PowerFlute vállalat (amelynek tulajdonosát rokoni szálak fĹązik a Smurfit Kappa csoport elnökéhez) látná el a konzorciumot olyan fluting (hullám) papírral, amelynek gyártására a párkányi nagyüzem szakosodott. A Dynamic Relation sajtóhíre szerint a bezárást több tényező idézte elő, így például a megnövekedett konkurencia, a technika fejlődése, az euró bevezetése és a gazdasági válság is. Ezen tényezők a megrendelések csökkenését hozták. Az okok között szerepel a Párkányban használt fél cellulóz alapanyag cellulózzal való helyettesítése, valamint az is, hogy a felhasználók többnyire a hulladékpapírból gyártott árut részesítik előnyben. A negatív eredmények annak is köszönhetők, hogy Kelet-Európában az újrahasznosított alapanyagból történő előállitását bőkezĹąen támogatják. Karol Wolf a Párkány és Vidékének elmondta, hogy az elbocsátások a törvények szerint zajlanak le, és a termelés csökkentésével arányosan csökkentik a dolgozók létszámát. A leépités, mely több hónap alatt zajlik majd le, 350 személyt érint. Az utolsó munkások 2010 márciusában csukják be a gyár ajtaját.   

2009-ben körülbelül 153 ezer tonna tekercselt papírt gyártanak Párkányban, ez a 2008-as évhez képest 18 százalékos visszaesést jelent. A Smurfit Kappa első félévi forgalma 31 százalékkal esett vissza. A SITA hírügynökség értesülései szerint a cég az év első hat hónapjában 38 millió eurós veszteséget könyvelt el, míg az előző év ugyanezen időszakát 5,4 millió euró tiszta nyereséggel zárta.

Szép É., Gulyás Zsuzsa (Új Szó)

 
Dneťný deň

Utorok, 26.mája 2020
Čas: hodín

Dnes má meniny: Dušan
Zajtra má meniny: Iveta

KalendĂĄr udalostĂ­
« < Máj 2020 > »
N P U S Š P S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes81
mod_vvisit_counterVčera569
mod_vvisit_counterTento týŞdeň650
mod_vvisit_counterTento mesiac54520
mod_vvisit_counterCelkom3443801