| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu
Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

MamografickĂŠ vyĹĄetrenie uĹž aj v Ĺ tĂşrove PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 1
SlabéVynikajúce 
Piatok, 31.júla 2009 - 08:38 hod.
Od mája 2009 sa rozšírila paleta preventívnych lekárskych vyšetrení aj v Štúrove. V priestoroch Polikliniky vytvorili centrum zabezpečujúce prevenciu  prsníkov a vyšetrenie príznakov rakoviny prsníka.

 

Ako sme sa dozvedeli od výkonného riaditeÄža spoločnosti Ortopédia s.r.o., Lajosa Lukácsa, uzatváraĹĽ kontrakt sa im ešte zatiaÄž nepodarilo ani s jednou zo zdravotných poisĹĽovní. „Neustále rokujeme a rysujú sa viaceré moĹžnosti vzájomných dohôd“ – dodal Lukács.V súčasnosti za absolvovanie jedného mamografického vyšetrenia si zaplatíme 15 eur (451,89 Sk) v Štúrove, kým za to isté vo Viedni by sme platili 220 eur (6627,72 Sk). K absolvovaniu vyšetrenia pacient nepotrebuje Ĺžiadne oficiálne písomné odporúčanie lekára. „Kým sa nedohodneme s niektorou poisĹĽovňou, takéto odporúčanie nebudeme ĹžiadaĹĽ od pacientov. Všetci sa môĹžu prihlásiĹĽ na základe vlastného úsudku a ochoty, avšak vo väčšine prípadov pacientov k nám posielajú gynekológovia“ – hovoril doktor. PodÄža slov pána doktora skúsenosti posledných mesiacov dokázali a potvrdili nutnosĹĽ mamografie. UĹž aj preto, Ĺže kaĹždá Ĺžena nad 40 rokov by mala podÄža odborníkov raz za dva roky absolvovaĹĽ preventívne mamografické vyšetrenie. Ako sme sa dozvedeli, k dôkladnému vyšetreniu treba maĹĽ k dispozícii sonografické aj mamografické nálezy, pretoĹže obidve metódy prinášajú so sebou výsledky iného rázu. Výsledky archivujú, na základe ktorých sa vedia rozoznaĹĽ aktuálne od starších nálezov a prípadné zmeny.

Preklad: F.Cs.

 
Dneťný deň

Utorok, 26.mája 2020
Čas: hodín

Dnes má meniny: Dušan
Zajtra má meniny: Iveta

KalendĂĄr udalostĂ­
« < Máj 2020 > »
N P U S Š P S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes97
mod_vvisit_counterVčera569
mod_vvisit_counterTento týŞdeň666
mod_vvisit_counterTento mesiac54536
mod_vvisit_counterCelkom3443816