| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu
Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

LegyĂźnk rĂŠsen! Sok a hamis eurĂł! PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 1
SlabéVynikajúce 
Utorok, 24.marca 2009 - 14:28 hod.
Az utóbbi hónapok híradásai szinte heti rendszerességgel számoltak be itt-ott felbukkanó hamis euró bankjegyről. Fals bankók Nyitra megye több településén is feltĹąntek: Udvardon, Csúzon, Kisújfalun, Kürtön, FĹąrön és Párkányban is találtak csalóka papírpénzt. Ezért nem árt résen lenni, különösen a nagyobb címletek esetén ajánlott a fokozott figyelem.

 

Az érsekújvári járásban 20 és 50 eurós akadt fenn a rostán, januárban 30 bankót foglaltak le a rend őrei. A hamis pénzt általában szórakozóhelyeken, boltokban, helyezik forgalomba a csalók. A turpisságra legtöbbször csak a bevétel leadásakor, a postán vagy a bankban derül fény. Az eddigi tapasztalatok szerint leginkább a magasabb címletek – tehát 20, 50 és 100 eurós - esetén kell résen lenni, félő azonban, hogy a kisebb értékĹą pénzjegyek és az érmék is hamisításra kerülnek. Az év első hónapjában 11 alkalommal bukkantak hamis euróra Párkányban az üzletesek, leginkább 50 eurós került forgalomba. A bankjegyeket kisebb helyeken, így például büfékben, újságárus bódékban, üzletekben sütötték el sikeresen a csalók. Február elején járókelőket megállítva próbált meg hamis euróin túladni egy szélhámos, arra kérve a gyalogosokat, hogy 50 euró készpénz fejébe utaljanak át bankszámlájára ugyanannyit. A nyitrai kerületi rendőrkapitányság arra figyelmeztet, hogy az utcán ne váltsunk fel pénzt senkinek, a boltosokat pedig arra inti, hogy győződjenek meg a bankjegyek hitelességéről. Hamisítás és nem engedélyezett pénz és értékpapír-készítés miatt akár 10 éves börtönbüntetés is járhat. A fals euró mennyisége egyébként Európa-szerte növekszik, Szlovákia az euró, így a hamis pénz keresésére is rendőrkutyák kiképzésével készültek. Hogyan lehet fölismerni a hamis bankjegyet?A valódi pénzjegy ropogós és „szilárd”, a nyomás helyenként domború. Szemrevételezésnél tartsuk a bankjegyet ellenfénybe, és ellenőrizzük a vízjelet. A bankjegy két felső sarkában látható jelek kombinációja kiadja a bankó névértékét. A biztonsági szál sötét, apró betĹąkkel olvasható rajta az „EURO” felirat és a pénz névérték. Döntsük ide-oda a bankjegyet, hogy ellenőrizhessük: a hologramban váltakozva látjuk-e az euró jelét és a névértéket (az 5, 10 és 20 eurós esetében), illetve a névértéket és egy ablakot vagy ajtót (az 50, 100, 200 és 500 eurós esetében). A hamisítók az érmékkel is csalnak, leggyakrabban kéteurós kerül a célkeresztbe. Az euró érmék enyhén mágnesesek, ezért a mágnes azokat csak enyhén vonzza. A valódi érméken a belső fehér és a külső, aranyszínĹą gyĹąrĹą erősen eltérő, a középső rész dombornyomott ábrája éles rajzolatú. A peremen éles, recézet és államonként eltérően felirat is lehet benne.
Szép (forrás: www.securifocus.com)  
 
Dneťný deň

Nedeža, 08.decembra 2019
Čas: hodín

Dnes má meniny: Marína
Zajtra má meniny: Izabela

KalendĂĄr udalostĂ­
« < December 2019 > »
N P U S Š P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1061
mod_vvisit_counterVčera2632
mod_vvisit_counterTento týŞdeň18611
mod_vvisit_counterTento mesiac18611
mod_vvisit_counterCelkom3038114