| STUROVO.ORG | Reality Štúrovo | sturovo.sk | Mapa stránky  
HlavnĂŠ menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
NĂĄzory - VĂŠlemĂŠnyek
RegiĂłny - RĂŠgiĂłk
KultĂşra - KultĂşra
Ĺ kolstvo - IskolaĂźgy
Turistika - Turizmus
HistĂłria - TĂśrtĂŠnelem
Ekonomika - PĂŠnzĂźgy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Ĺ port - Sport
ManuĂĄl
Partneri pĂ­ĹĄu
Sme Online
FelvidĂŠk ma
AutorskĂŠ prĂĄva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

Ekonomika
GazdasĂĄgi vĂĄlsĂĄg kontra ĂŠlĂŠnk bevĂĄsĂĄrlĂł-turizmus PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 1
Streda, 25.marca 2009 - 08:32 hod.
Hetek óta történelmi mélyponton a forint. Március közepén volt olyan nap, amikor 317 „magyar pénzt” adtak egy euróért. Nem csoda hát, hogy a határ menti településeken megindult a bevásárló- illetve benzin-turizmus. Odaát minden olcsóbb lett! Mindeközben tombol a gazdasági válság (bár ez a szomszédos város bizonyos bevásárlóközpontjaiban nem igazán tapasztalható), amely régiónkat nagymértékben érinti. Magyarország környező gyárai az elmúlt hónapokban több ezer dolgozót bocsátottak el, megszorítások léptek érvénybe többek között a Suzukinál, Foxconnnál és a Nokiánál is. Párkány régiójában az egekbe szökött a munkanélküliség, a legfrissebb adatok szerint majd 2500 a munkanélküliek száma. Az utcára került embereket pedig nincs kinek alkalmazni: Dél-Szlovákia ezen részére ugyanis nem települt egy olyan nagyobb gyár sem, amely felszippanthatná őket. Gazdasági válság? Félő, hogy nálunk most jön csak a ráadás!   
Celý článok...
 
1500 szemĂŠlytől vĂĄlik meg a Suzuki PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 2
Piatok, 28.novembra 2008 - 17:00 hod.

A gazdasági válság a Magyar Suzuki Zrt.-t is megrázta: az idei 282 ezer autó helyett (a kereslet csökkenése miatt) jövőre csupán 210 ezer négykerekĹą gördül le a szalagról. A majd 3000 szlovákiai személyt foglalkoztató japán óriás az elkövetkező hónapokban 1500 dolgozót kénytelen az utcára tenni, ezzel jelentősen felborítva régiónk kedvező munkanélküliségi rátáját.

Celý článok...
 
SlovenskĂĄ sporiteĞňa v Ĺ tĂşrove v modernejĹĄĂ­ch priestoroch PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 0
Štvrtok, 06.novembra 2008 - 08:22 hod.
Slovenská sporiteĞňa otvorila zrekonštruované obchodné miesto v Štúrove na Hlavnej ulici 30. V modernejších a komfortnejších priestoroch pobočky s novým bezbariérovým prístupom nájdu klienti komplexné sluĹžby vrátane zmenárne a bankomatu. Pre klientov pripravila Slovenská sporiteĞňa 6. novembra 2008 Deň otvorených dverí vo vynovených priestoroch obchodného miesta v Štúrove, počas ktorého sa môĹžu zapojiĹĽ do Ĺžrebovania o zaujímavé výhry.
Celý článok...
 
DotĂĄcie od EÚ pre ĹĄkĂ´lku PDF Tlači E-mail
Hodnotenie / Értékelés: / 0
Nedeža, 02.novembra 2008 - 19:48 hod.

Na základe rozhodnutia mestského zastupiteÄžstva sa škôlka na Bartókovej ulici a ZŠ s vyučovacím jazykom slovenským budú obnovovaĹĽ z dotácií Európskej únie. Na ich rekonštrukciu je potrebných niekoÄžko miliónov korún a keď všetko pôjde podÄža predstáv, vo vynovených priestoroch budú Ĺžiaci uĹž na začiatku budúceho školského roka.

Celý článok...
 
Dneťný deň

Sobota, 22.júna 2024
Čas: hodín

Dnes má meniny: Paulína
Zajtra má meniny: Sidónia

KalendĂĄr udalostĂ­
« < Jún 2024 > »
N P U S Š P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Očakávané udalosti
NajnovĹĄie sprĂĄvy
Najčítanejšie správy
VyhÄžadĂĄvanie
  HÄžadaĹĽ na strĂĄnke
PrihlĂĄste sa
Počasie

In-počasie
KurzovĂ˝ lĂ­stok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes
mod_vvisit_counterVčera
mod_vvisit_counterTento týŞdeň
mod_vvisit_counterTento mesiac
mod_vvisit_counterCelkom1